Minister za obrambo, g. Aleš Hojs, na obisku
19. 7. 2012

V sredo, 18.julija, je minister za obrambo obiskal občino Cerklje. Del svojega obiska je namenil kratkemu ogledu prostorov PGD Cerklje. Nad prostori je bil navdušen. Upamo, da bo imel več časa za obisk in pogovore na naši 120. obletnici društva.

Foto: J.P.

IZDELAVA NADGRADNJE GVC 16/25
18. 7. 2012

V petek 13. 7. se je nekaj članov PGD Cerklje odpravilo k izdelovalcu nadgradenj GV Pušnik, kjer se trenutno nahaja naše bodoče vozilo. Tja so odpeljali nekaj opreme in si ogledali kako poteka izdelava nadgradnje.

Za pokušino si lahko v galeriji ogledate nekaj slik.

25. Barletov memorial
7. 6. 2012

V soboto, 19.5. 2012, je prostovoljno gasilsko društvo Cerklje organiziralo jubilejno 25. tekmovanje v spomin na Frana Barleta. Tekmovanja, ki se je odvijalo pred osnovno šolo Cerklje, se je udeležilo 79 ekip iz 20 društev. Pokal občine Cerklje za najboljše društvo na tekmovanju je tudi letos pripadlo domačinom, torej PGD Cerklje. Največ znanja, spretnosti in hitrosti v posameznih kategorijah pa so pokazale naslednje ekipe:

Člani:

1. mesto: Cerklje I
2. mesto: Zgornji Brnik I
3. mesto: Hotemaže II

Članice:

1. mesto: Prebačevo - Hrastje I
2.mesto: Sp. Brnik - Vopovlje I
3.mesto: Zalog I

Mladina 6 - 11 let:

1. mesto: Cerklje I
2.mesto: Lahovče I
3.mesto: Zgornji Brnik III

Mladina 12 - 15 let:

1. mesto: Lahovče II
2.mesto: Zgornji Brnik I
3.mesto: Cerklje I

Rekord (največ načrpane vode):

1. mesto: Štefanja Gora II
2.mesto: Cerklje II
3.mesto: Cerklje III

Ostale rezultate najdete v prilogah.

Rezultati člani
  Rezultati članice
  Rezultati mladina 12 do 15 let
  Rezultati mladina do 11 let
  Rezultati pokal Občine
  Rezultati Rekord

Vsem ekipam čestitamo za dosežene rezultate in se jim zahvaljujemo za udeležbo. Upamo, da se naslednje leto srečamo v še večjem številu!

O tekmovanju so pisali tudi v Gorenjskem glasu.
Članek si lahko preberete tukaj.

Fotogalerija:

22. memorial ustanovnih članov PGD Kokrica
14. 5. 2012

Ekipa članov B se je v soboto, 12. maja udeležila 22. memoriala ustanovnih članov PGD Kokrica. V konkurenci 26 ekip so naši člani zasedli zelo dobro 8. mesto, saj je potrebno upoštevati, da so vse ekipe tekmovale v eni sami kategoriji. Nekaj utrinkov s tekmovanja….

Podpisana pogodba o izdelavi nadgradnje za GVC 16/25
23. 4.  2012

Projekt nabave novega vozila GVC 16/25 z današnjim dnem prehaja v novo fazo. Na podlagi uspešno zaključenega postopka javnega naročila , sta danes, v ponedeljek 23.4.2012 predsednik PGD Cerklje Marjan Luskovec in direktor izbranega izvajalca Gasilska vozila Pušnik d.o.o. Marijan Pušnik podpisala pogodbo o izdelavi nadgradnje.

Podpisu pogodbe so prisostvovali župan g. Franc Čebulj, predsednik GZ Cerklje Jože Žlebir, poveljnik GZ Cerklje Blaž Kaplenik, poveljnik Janez Basej  in  člani UO PGD Cerklje.

V skladu s pogodbo naj bi bila dela dokončana pred  1. septembrom, ko načrtujemo osrednjo slovesnost ob  praznovanju 120. obletnice ustanovitve društva.

ČISTILNA AKCIJA
20.3.2012

V soboto, 24. marca 2012, bo potekala druga čistilna akcija Očistimo Slovenijo, pri kateri bomo sodelovali tudi člani PGD Cerklje. Zbor za člane bo ob 7:50 pred gasilskim domom.

Vabljeni!

PGD Cerklje prejemnik Zlatega znaka Civilne zaščite
6. 3. 2012

Prostovoljno gasilsko društvo Cerklje je prejelo Zlati znak Civilne zaščite. Priznanje je društvu podelil poveljnik CZ RS Miran Bogataj ob priliki praznovanja 120. obletnice ustanovitve društva. Priznanje je bilo podeljeno na regijski slovesnosti, ki je potekala na Bledu dne 6. marca.

11.2., mednarodni dan številke 112
11. 2. 2012

Leta 1991 je ministrski svet Evropske unije določil, da bo enotna evropska številka za klic v sili 112. Danes je na telefonsko številko 112 mogoče klicati v vseh 27 državah članicah Evropske unije in v večini drugih evropskih držav, tudi na Hrvaškem, Kosovu, v Makedoniji in na posameznih območjih Rusije.

Številka 112 dosegljiva tudi prek SMS sporočil

Od 9.2.2012 je v omrežju Telekoma Slovenije poleg klasičnega klica v sili omogočeno tudi pošiljanje SMS sporočila na pomoč na telefonsko številko 112. Ta storitev je zelo pomembna za gluhe in naglušne ljudi, se pa s to možnostjo poskušajo približati tudi mladim.

Vodja Centra za obveščanje RS Boštjan Tavčar je pojasnil, da je postopek zelo preprost, hkrati pa je opomnil bodoče uporabnike te storitve: "Naša želja je, da zapišete v kratkih besedah, kaj se je zgodilo, kdaj se je zgodilo, komu se je zgodilo, kje se je zgodilo, skratka tiste osnovne podatke, na podlagi katerih lahko potem naš operater pošlje reševalce, da vam pomagajo."

vir: www.telekom.si in
www.sos112.si

3. REKREATIVNO SMUČANJE
10. 2. 2012

V sredo, 8. februarja smo se člani PGD Cerklje že tretje leto zapored odpravili na smučanje. Od doma smo se odpravili že zgodaj zjutraj, da smo lahko dobro izkoristili lep sončen dan za rekreacijo in druženje na Avstrijskem smučišču Heiligenblut – Grossglockner.

Nekaj utrinkov s skoraj 3000 metrov nadmorske višine si lahko ogledate v galeriji.

RAZPISNA DOKUMENTACIJA ZA JAVNO NAROČILO:

JN1444/12

IZDELAVA NADGRADNJE ZA GASILSKO VOZILO GVC 16/25