Tečaj za operativnega gasilca

V preteklih mesecih je potekal tečaj za operativnega gasilca v organizaciji GZ Cerklje na Gorenjskem. Tečajniki so z usposabljanjem pričeli v sredini januarja. Po opravljenih predavanjih in praktičnih vajah, pa so v petek, 12. 4. 2024,  potekali zaključni izpiti. (več …)

Operativno delo v letu 2023

V letu 2023 smo gasilci PGD Cerklje posredovali na 108 intervencijah (leto prej na 75 intervencijah). Na intervencijah je skupno sodelovalo 1676 operativnih članov oz. povprečno 15 gasilcev na vsaki intervenciji. Na intervencijo smo v povprečju izvozili z dvema gasilskima voziloma, 3 do 4 minute po pozivu. (več …)

Tekmovanje GZ Cerklje

V soboto, 14. 10. 2023, je v Športnem parku Velesovo potekalo gasilsko tekmovanje GZ Cerklje, GZ Kokra, GZ Naklo in GZ Tržič. Na tekmovanju je skupno sodelovalo 88 ekip.

Rezultati tekmovanja so se vodili po posameznih kategorijah in po posameznih gasilskih zvezah.
Rezultati (več …)

VABLJENI na dan odprtih vrat 2023

Gasilci PGD Cerklje vas v soboto, 21. 10. 2023, od 10. do 14. ure vabimo na dan odprtih vrat.

Predstavili vam bomo naša vozila ter opremo, s katero vam ob različnih neljubih dogodkih priskočimo na pomoč. S pomočjo naših usposobljenih članov boste lahko obnovili tudi temeljne postopke oživljanja in uporabe defibratorja. Najmlajši obiskovalci se bodo pozabavali v otroškem kotičku, kjer ne bo manjkal napihljivi grad v obliki gasilskega tovornjaka! (več …)

PIONIRJI NA DRŽAVNEM TEKMOVANJU

Pionirji PGD Cerklje so se v soboto, 23.9.2023 skupaj s skupino zvestih navijačev odpravili v Gornjo Radgono, kjer jih je čakalo državno tekmovanje za memorial Matevža Haceta, na katerega so se uvrstili že prejšnje leto.

(več …)

Obvestilo – proženje siren

Če bodo v naslednjih 12 urah prožene sirene z znakom za opozorilom na nevarnost, to pomeni nevarnost poplavnega vala.

Prosimo, da spremljate vremenska opozorila Agencije Republike Slovenije za Okolje (ARSO), opazujete razmere okrog vas in ravnate samozaščitno.

Geološki zavod Slovenije opozarja, da je ob napovedanih padavinah z možnimi lokalnimi nalivi nevarnost ponovne aktivacije zemeljskih plazov zelo povečana. Po nedavni ujmi so pobočja, posebno obstoječa plazišča, še vedno zelo nestabilna. Vsem prebivalcem, katerih objekti so bili ob nedavni ujmi prizadeti ali izpostavljeni zemeljskim plazovom svetujemo, da so izjemno pozorni na kakršnekoli spremembe in premike ter se ob njih nemudoma umaknejo na varno.